Witamy na stornie poświęconej znanej w kręgach muzycznych osobie..   
KONTAKT © 2009 NMC Arkadius LINK
3
 


LESZEK FALIŃSKI BAND:


W sierpniu 2008 roku powstał nowy projekt Leszka pod roboczą nazwą 'Leszek Faliński Band'.

Już od dłuższego czasu Leszek współpracował z wieloma wokalistami. Jednak dopiero z Leszkiem Burchardem zdecydował się na poważniejsze koncertowe przedsięwzięcie. W sierpniu 2008 roku powstaje projekt muzyczny pod roboczą nazwą 'Leszek Faliński Band', który stał się oficjalną nazwą zespołu. 14 września w Zabrzu band zagrał swój pierwszy koncert wraz z zespołem Dżem. Skład ciągle się krystalizował. Przewinęło się wielu znakomitych muzyków. Jednak z zasady Leszek chce promować młodych zdolnych instrumentalistów. W 2009 roku zespół zagrał na Festiwalu im.Ryśka Riedla w Chorzowie i wiele innych koncertów. Obecnie skład kształtuje się następująco: Leszek Burchard  - wokal, Daniel Wręczycki - gitara, Grzegorz Kosiński - bas, Darek Koszałka - klawisze i Leszek Faliński - perkusja i klawisze.
Zespół wykonuje tylko utwory własne opatrzone tekstami Janusza Wykpisza i Bogusi Foltyn. To właśnie z jej tekstem Leszek napisał "Hymn Monaru" pt. "Wojownik Światła", który został wykonany po raz pierwszy publicznie w Warszawie "Na Dniach Kotana". Wykonawcą była wówczas grupa Cree z udziałem M. Ostrowskiej i E. Flinty.
Faliński pisze kolejne nowe utwory oparte na solidnych rockowo-blusowych korzeniach lecz nie tylko bo słychać w nich elementy innych gatunków muzycznych. Z czasem styl wykonywanej muzyki nabrał kolorytu bardziej drapieżnego. Sylistyka rozbudowanej harmonii i rytmu wywołują niesamowite emocje u słuchaczy.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Jesteś zainteresowany WSPÓŁPRACĄ Z ZESPOŁEM...[więcej]


UWAGA

 

20 Lutego 2010 roku LESZEK FALIŃSKI BAND, jako gospodarz, zagrał na zabrzańskim festiwalu muzycznym 'FEDRUJEMY W ROCKU'.

Byli tam również między innymi: "CREE",
"OBSTAWA PREZYDENTA", "ŚCIGANI", "KASA CHORYCH", "SYNDYKAT", "HIGHWAY".


LESZEK FALIŃSKI BAND w 2009 roku jako jedn a z gwiazd na FESTIWALU im. RYŚKA RIEDLA w Chorzowie...[więcej]


 


POZNAJ TWÓRCZOŚĆ EX-dżemowca..